Panik Atak İstanbul

Telefon: +90 (216) 550 94 95 Telefon: +90 (216) 550 94 95
E-Posta: info@panikatakgaziantep.com

Panik Atağa Benzeyen Hastalıklar

Panik Atağa Benzeyen Hastalıklar

Panik Atağa Benzeyen Hastalıklar

Bir çok sorunun ortak belirtileri olabiliyor. Bazı sorunlar da kişilerin “panik atak geçirdiğini düşünmesine neden olacak” belirtilerin benzerlerini gösterebiliyor. Örneğin; panik atak belirtileriyle menopoz, astım, kansızlık, gibi bazı tıbbi durumların, hastalıkların belirtileri birbirine benzeyebiliyor.

Hipoglisemi: Hipoglisemi, kan şekerinde düşüş anlamına gelir. Hipogliseminin (düşük şeker) beyne etkisi sonucu kaygı ve panik atak belirtileri görülebilir. Çünkü şeker vücut için temel enerji kaynaklarından birisidir. Kan şekerinin düşmesi sonucunda yoğun endişe, terleme, korku, kontrol kaybı ve kafa karışıklığı bu belirtiler ortaya çıkabilir.

Hipertiroidi: Hipertiroidi rahatsızlığı sonucu vücut normalden daha fazla tiroksin hormonu salgılar. Bu hormon metabolizmayı hızlandırır, kaygı ve panik atak belirtilerine neden olabilir. Hipertiroidinin kaygı ve panik atakları tetikleme ihtimali vardır.

gaziantep panik atak tedavisi  adıyaman panik atak tedavisi   mardin panik atak tedavisi   kilis panik atak tedavisi    hatay panik atak tedavisi    osmaniye panik atak tedavisi   adana panik atak tedavisi   mersin panik atak tedavisi  şanlıurfa panik atak tedavisi   kahramanmaraş panik atak tedavisi  diyarbakır panik atak tedavisi    malatya panik atak tedavisi    elazığ panik atak tedavisi