Panik Atak İstanbul

Telefon: +90 (216) 550 94 95 Telefon: +90 (216) 550 94 95
E-Posta: info@panikatakgaziantep.com

Neden Panik Atak Yaşanır?

Neden Panik Atak Yaşanır?

Neden Panik Atak Yaşanır?

Panik atak aşırı miktarda stres yüklemesi sonucunda, yüksek seviyelere ulaşan kaygı nedeniyle meydana gelir. Çoğu zaman ortada görünür bir neden olmaz. Çok yoğun bir korku hissedilir. Panik atak anı çok korkutucu olabiliyor. Kişi bu ataklar sırasında kontrolünü kaybedeceğini, kalp krizi, beyin kanaması geçireceğini yada öleceğini düşünebilir. Panik atak yaşanırken bu korku hissinin yanı sıra terleme, üşüme, çarpıntı gibi fiziksel belirtiler de yaşanabilir. Herkesin panik atak geçirme riski olabilir. Panik atak kişilerde kaygıya neden olan bir olayın, bir durumun tetiklemesiyle görülebilir.

Bazen bir panik atak nöbeti rastgele ortaya çıkıyormuş gibi görünür. Aslında panik atak tehlikeye karşı insanın savunma silahıdır. Panik atak krizinin insan yaşamındaki en korkutucu, en endişe verici, ve en sıkıntılı deneyimlerden biri olduğunu söyleyebiliriz. Panik atak krizinin kendisi ortalama 5-15 dakika sürerken, bu nöbetin belirtileri saatlerce, günlerce sürebilir. Panik atak nöbetleri çoğu zaman agorafobi ve tehlikeli bir durumdan kaçamama korkularıyla ilintilendirilir.  Panik atak geçiren kişiler çoğu zaman kriz sonrasında kendilerini bitkin, kapana kısılmış gibi hissettiklerini söylerler. Panik atak sadece bir nedene bağlı olarak ortaya çıkmaz. Bir çok alt bileşeni vardır. Çok faktörlü psikolojik bir sorundur panik atak. ( Gaziantep panik atak terapi merkezi ).

gaziantep panik atak tedavisi  adıyaman panik atak tedavisi   mardin panik atak tedavisi   kilis panik atak tedavisi    hatay panik atak tedavisi    osmaniye panik atak tedavisi   adana panik atak tedavisi   mersin panik atak tedavisi  şanlıurfa panik atak tedavisi   kahramanmaraş panik atak tedavisi  diyarbakır panik atak tedavisi    malatya panik atak tedavisi    elazığ panik atak tedavisi